Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dornova metoda

Dornova metoda je druhem manuální terapie, při které terapeut tlakem svých prstů při aktivním pohybu pacienta, dostává kloub do správné normální polohy. Tímto aktivním pohybem se obchází svalová ochrana a tlakem může být kloub navrácen do správné polohy. Aktivním pohybem se rozumí kyvadlový pohyb nohy nebo ruky. Tento pohyb zabraňuje jakémukoliv vysunutí z normální polohy a zajišťuje nutné uvolnění svalstva. Když však končetina dosáhne nejzazšího bodu, svalstvo se napne a zabrání tak dalšímu posunu obratle nebo kloubu na opačnou stranu. Při dornově metodě zásadně nedochází k trhnutím.

Je to jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin.

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliotické vybočení páteře, bolavá ramena, kyčle, kolena atd. Dieter Dorn, žije v Německu, kde se tato metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Je rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

 

 

Příspěvky

Dornova metoda, Breussova masáž

8. 2. 2012

  Dornova metoda je jemná manuální terapie, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu pacienta v dynamice. Dornova metoda je doplněna Breussovou masáží na celkové zklidnění a relaxaci organismu po terapii.

 

Dieter Dorn

7. 2. 2012

 Úryvky z článků Dietera Dorna z časopisu Dorn-Forum č. 4, ročník 2004

"Pacient se léčí sám, terapeut jen pomáhá"

 

Dornova metoda

7. 2. 2012

Jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům.